Pastato lauko sienų ir fasado šiltinimas

Lauko sienų šiltinimas su Gama puta

Lauko sienų šiltinimas

Gama puta tinka pastato lauko sienų šiltinimui

Aukštų sukibimo savybių dėka, Gama puta tinka pastato lauko sienų šiltinimui.

Gama puta gali būti užpurškiama ant sienų, įrengtų iš plytų, keraminių arba silikatinių, akyto betono blokelių ar metalo, iš vidaus ir iš lauko.

Be šilumos izoliacijos, Gama puta gali apsaugoti sienas nuo gruntinių vandenų ir atmosferos kritulių.

Montuojant Gama putą nereikalingi tvirtinimai, o tai reiškia, kad nesusidaro šalčio tiltelių. Užpurkšta medžiaga sudaro monolitinę dangą be siūlių, taip sumažinami šilumos nuostoliai.

Gama puta apšiltinti fasadai padeda sumažinti pastato šildymo išlaidas 

Fasadų, lauko sienų šiltinimas Gama puta įgalina sumažinti patalpų šilumos nuostolius, o taip padeda sumažinti šildymo išlaidas. Be to, Gama puta apsaugo pastato sienas nuo nepalankių išorės veiksnių (atmosferos kritulių, temperatūros svyravimų), taip prailgindama pastato eksploatavimo laikotarpį.

Termoizoliacijos su Gama puta įrengimas iš lauko įgalina:
  • Apsaugoti sieną nuo įvairių atmosferinių poveikių, kaip pavyzdžiui peršalimo ir atolydžio.
  • Pastumti „rasos tašką“ į lauko šilumos izoliacijos sluoksnį, taip apsaugant laikančiąją konstrukciją nuo sudrėkinimo.
  • Apsaugoti nuo plyšių atsiradimo dėl ciklinio temperatūros pasikeitimo laikančiojoje konstrukcijoje, dėl kurio užšaldoma/atitirpinama perteklinė drėgmė.
  • Suformuoti palankų mikroklimatą patalpoje.
Gama puta iki 90 proc. sumažina prarandamos šilumos energijos kiekį

Kaip taisyklė, lauko sienos – tai pastato paviršius, turintis didžiausią plotą, per kurį šiluma gali išeiti praktiškai be kliūčių. Per vieną įprastos, neizoliuotos sienos kvadratinį metrą prarandama nuo 100  iki 150  kilovatvalandžių šilumos energijos per metus. Tai atitinka maždaug 10-15 litrų šildymo skysčio arba 10-15 kubinių metrų dujų. Šie skaičiai gali sumažėti iki 90 proc. naudojant Gama putą apšiltinimui iš lauko pusės.

Užpurškiamos šilumos izoliacijos sistema įrengiama tiesiogiai ant nuvalytų nuo dulkių sienų, nenaudojant gruntuotės. Tvirtinimas smeigėmis ar tinkavimo tinklelis, kurie būtini izoliuojant tradiciniu būdu, nereikalingi.