Ekovatos panaudojimas

Ekovatos panaudojimas

Ekovata naudojama visų tipų statomų ir renovuojamų pastatų konstrukcijų apšiltinimui.

UAB "Ekošiltinimas" su Ekovata atlieka šiuos darbus:

  • Vidaus ir išorės sienų šiltinimas
  • Pastogių šiltinimas
  • Grindų šiltinimas
  • Lubų šiltinimas
  • Oro tarpų šiltinimas
  • Namų šiltinimas
  • Pastatų šiltinimas

Pastato konstrukcijos Ekovata apšiltinamos:

Mechanizuotai, t.y. su specialia pūtimo įranga. Šiltinant mechanizuotai, gaunamas vienodo tankio izoliacijos sluoksnis, Ekovatos plaušeliai tarpusavyje labiau sukimba. Mechanizuotai įpučiant Ekovatą į oro tarpus ir kitas atitvarų ertmes, ji suslegiama iki reikiamo tankio, todėl išvengiama medžiagos susėdimo. Medžiaga lengva, biri, dėl suspausto oro lengvai paskirstoma, todėl ja patogu apšiltinti oro tarpus sienose, sunkiai prieinamas konstrukcijų tuštumas ir vietas, kurioms netinka plokščių ar demblių pavidalo šilumos izoliacijos medžiagos. Izoliacijos sluoksnis būna tankus ir vientisas - nėra siūlių šilumai nutekėti. Apšiltinant šiuo būdu galima pasiekti norimą šilumos varžą, nes medžiagą galima užpūsti 1-100 cm storio sluoksniu.

Rankiniu būdu, kai namo savininkas apšiltinimo darbus Ekovata atlieka pats. Tačiau patiems patartume apšiltinimą daryti tik ant horizontalių paviršių: ant perdangų negyvenamoje palėpėje, ant perdangų prieš klojant grindis. Rankiniu būdu Ekovata iš maišų užpilama ant horizontalių paviršių ir išpurenama statybiniu maišytuvu.

Pastato konstrukcijas Ekovata galima apšiltinti keliais būdais:

Šlapiuoju būdu šiltinamos vidaus ir išorės sienos. Specialia įranga išpurenta ir sudrėkinta vandeniu Ekovata purškiama ant šiltinamų vertikalių paviršių: vidaus ir išorės sienų. Smulki Ekovatos struktūra pilnai užpildo visus plyšius ir tarpus ir gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, sudarydama vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Ekovata užpūsta „šlapiuoju būdu", išlaiko savo formą. Apšiltinant sausu metų laiku išdžiūsta per kelias dienas, o apdailą galima atlikti neskubant.

Klijinis būdas taikomas metaliniams, gelžbetoniniams bei lubų paviršiams iš apačios apšiltinti. Naudojant specialią įrangą ant paviršių užpurškiama išpurenta ir klijais sudrėkinta Ekovata, kuri veikia ir kaip antikondensacinė danga metaliniams, gelžbetoniniams paviršiams.

Sausuoju uždaroms ertmėms būdu specialia įranga išpurenta Ekovata įpučiama į oro tarpus, pastoges, ertmes po grindimis, ertmes virš lubų. Užpildydami tarpus Ekovatos plaušai tarpusavyje susiriša, sudarydami vientisą izoliacinį sluoksnį. Šiuo būdu gali būti dengiami bet kokie paviršiai: medienos, metalo, betono, plytų bei stiklo.

Sausuoju atviriems paviršiams būdu šiltinami atviri horizontalūs paviršiai: palėpės grindys, perdangos prieš klojant grindis. Ekovata specialia įranga arba rankiniu būdu užpilama ant paviršiaus ir išlyginama. Rankiniu būdu Ekovata iš maišų užpilama ant horizontalių paviršių ir išpurenama statybiniu maišytuvu, (žr. video medžiagą apie grindų šiltinimą sausu būdu). Apšiltinant grindis ir perdengimus rankiniu būdu, medžiagos išeiga 1m³ yra 42-45 kg (3 maišai).