Apie Ekovatą

Ekovata pastatų šiltinimui

Ekovata - termoizoliacinė medžiaga iš celiuliozės, naudojama pastatų konstrukcijoms apšiltinti. Ekovata gaunama, naudojant perdirbtą celiuliozės pluoštą, sumaišant su netoksiškais, nekeliančiais jokio pavojaus žmogaus sveikatai boro rūgštimi ir boroksu. 

12 priežasčių, kodėl reikėtų pasirinkti celiuliozinę termoizoliacinę medžiagą - Ekovatą:

1. Gaminama Lietuvoje

Vienintelė Lietuvoje UAB „Ekorema" Kauno raj. naudodama skandinaviškas technologijas gamina Ekovatą. Būtent šios bendrovės pagaminta Ekovata UAB "Ekošiltinimas" šiltina pastatus. 

2. Pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis

Ekovata puikiai sulaiko šilumą - jos skaičiuojamasis šilumos laidumo koeficientas λ =0,038 W/mK. Pastatą apšiltinus Ekovata, sutaupomos šildymui skirtos išlaidos, o Jūsų namai bus šilti ir jaukūs.

3. Gera apsauga nuo karščio vasarą 

Apšiltinus pastatą dėl unikalių Ekovatos savybių vasarą kambariuose būna vėsu. 

4. Gera garso izoliacija 

Smulkiaplaušė Ekovatos struktūra efektyviai užpildo visus tarpus, plyšius ir sunkiai prieinamas vietas, o susidaręs ištisinis sluoksnis užtikrina aukštą garso izoliacijos lygį.

5. Nedegi

Dėka borokso lietuviška Ekovata priskiriama sunkiai degių medžiagų (B-s1,d0) grupei, todėl gaisro atveju ji apsunkina ugnies prasiskverbimą prie pastato konstrukcijų. Dėl boro junginių Ekovata nedega ir nesilydo, tik lėtai rusena. Gaisro metu neišskiria nuodingų dujų.

6. Biologinis atsparumas 

Sudėtyje esantys boro junginiai apsaugo Ekovatą ir su ja besiliečiančias konstrukcijas nuo puvimo, pelėjimo ir grybelinių ligų. Joje negyvena ir nesiveisia vabzdžiai ir graužikai.

7. Reguliuoja drėgmę 

Smulkiaplaušė Ekovatos drėgmė priklauso nuo ją supančios aplinkos, t. y. jos drėgmė keičiasi kaip ir medienos. Ekovata priima ir išgarina drėgmę, taip sukurdama pastate "sveiką aplinką". Keičiantis santykinei oro drėgmei, drėgmė patenka ant viršutinio Ekovatos sluoksnio, jos plaukeliai sulimpa tarp savęs, sudarydami ploną plėvelę, kuri neleidžia orui patekti į Ekovatą. Todėl, šiltinant namą, dažniausiai nebūtina naudoti drėgmę izoliuojančias plėveles.

8. Higieniška 

Ekovata savo sudėtyje neturi lakių, sveikatai pavojingų medžiagų. Gamyboje naudojami boro junginiai nepriskiriami prie kancerogeniškų ir mutageniškų medžiagų. Nustatyta, kad boro rūgšties druskos visiškai negaruoja, o boro rūgštis garuoja (pernešama) kartu su karštais vandens garais, esant 100o C temperatūrai. Eksploatacijos metu temperatūra taip aukštai nepakyla, todėl ir boro rūgštis praktiškai negaruoja.

9. Ekologiška medžiaga 

Ekovata laikoma viena ekologiškiausių termoizoliacinių medžiagų pasaulyje, kuri nedaro jokio neigiamo poveikio aplinkai bei žmogaus sveikatai. Ekovata gaminama iš perdirbto popieriaus, kitaip tariant, iš medienos. Taip pat ji pati gali būti perdirbama. Jos gamybai nereikia didelių energijos sąnaudų lyginant su kitų termoizoliacinių medžiagų gamybos sąnaudomis. Taigi, pasirinkdami Ekovatą, prisidedate prie aplinkos saugojimo ir tausojimo.

10. Ilgaamžė 

Tinkamai eksploatuojant pastatą, Ekovata nepraranda savo savybių visą pastato „gyvavimo" laiką. Ekovatai suteikiama ilgalaikė garantija.

11. Sertifikuota 

Ekovata yra sertifikuota Statybos Produktų Sertifikavimo Centre, VGTU Termoizoliacijos Institute bei Gaisrinių Tyrimo Centre.

12. Populiari

Dar 1893 metais Anglijoje buvo išrasta ir užpatentuota termoizoliacinė medžiaga iš celiuliozės, skirta pastatams apšiltinti. Per tą laiką su ja buvo atlikti išsamūs tyrimai, patvirtinatys, kad tai saugi ekologiška medžiaga, pasižyminti geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Dėl to ji vertinama ir populiari Europoje ir Amerikoje.

 


 

DĖMESIO!

Rinkoje pasirodė padirbta Ekovata, kurios sudėtyje nėra elementų apsaugančių Ekovatą nuo puvimo, grybelinių ligų, graužikų ir degimo.

Būkite budrūs - padirbtos Ekovatos maišai eksploatuojami be jokių užrašų!

Jeigu Jums apšiltino namą padirbta Ekovata kreipkitės į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą arba tiesiogiai į mus.